Otwarcie firmy transportowej

Mimo tego iż ówczesny rynek jest przepełniony dużą ilością różnego rodzaju firm transportowych to każdy, kto zdecyduje się na otwarcie firmy transportowej ma szansę na sukces. Dodatkowym, bardzo istotnym atutem będzie z pewnością zdobyte wcześniej doświadczenie w branży transportowej a także kontakty z ewentualnymi kontrahentami.

Firma transportowa Grecja – Polska BANEXtransport.pl

Znajomości także w tym wypadku mają spore znaczenie i mogą na przykład ułatwić negocjacje co w efekcie zaowocuje wypracowaniem lepszej, bardziej atrakcyjnej dla klienta ceny, co z kolei sprawi, że oferta danej firmy będzie po prostu bardziej dostępna dla ludzi z niezbyt grubym portfelem. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju biznes na samym początku jego istnienia można prowadzić samodzielnie. Oczywiście będzie się to wiązało z tym, że właściciel większą część miesiąca będzie spędzał poza domem ale takie wyrzeczenia są konieczne jeśli na starcie nie dysponujemy dużym kapitałem początkowym i nie stać nas na powiększenie floty samochodów oraz zatrudnienie pracowników. Jednak taki wysiłek i ciężka praca jak w każdym biznesie po czasie się opłaci i zacznie przynosić coraz to większe zyski.

A większe zyski to możliwość inwestowania na większą skalę, zakup nowych busów, zatrudnienie nowych, wykwalifikowanych pracowników.   Poza pieniędzmi , które na początku będzie trzeba wydać na zakup odpowiedniego auta należy się też przygotować na wydatki związane z załatwieniem odpowiednich papierów, uiszczenie wymaganych opłat. Nie należy o tym zapominać, ponieważ brak jakichkolwiek dokumentów czy zaświadczeń może sprowadzić na takiego przedsiębiorcę sporo kłopotów. Jak w każdej innej branży sukces gwarantuje znalezienie niszy, w której nie ma jeszcze zbyt dużej konkurencji.

Może to być transport ludzi tylko i wyłącznie do zakładów pracy na terenie Polski czy też zagranicę. Może to być organizacja pracowników firm na ich szkolenia, konferencje czy wyjazdy integracyjne. Przewozy osób są teraz niezwykle popularne. Ale warto szukać czegoś co mogłoby taką nową firmę wyróżnić na lokalnym rynku. Można próbować organizować wyjazdy i regularny transport do miejsc często i chętnie odwiedzanych przez turystów jak na przykład Warszawa, Częstochowa, Zakopane czy Kraków. Rozmawiając o minusach prowadzenia takiego rodzaju działalności trzeba wziąć pod uwagę iż koszty jej prowadzenia nie są małe. Co ma na to największy wpływ ? Otóż ceny paliw czyli tego, bez czego prowadzenie takiej działalności byłoby wręcz niemożliwe.

Podróże w długie trasy sprawia, że trzeba kilka razy tankować takie auto a trzeba brać uwagę to, że ceny paliw w zależności od stacji, miasta czy regionu a nawet kraju mogą się w sposób znaczący różnić między sobą. Przy zakupie nowych aut do floty trzeba brać pod uwagę fakt iż prawo jazdy kategorii B będzie dopuszczalne tylko w przypadku pojazdów do 3,5 tony. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na rozwój firmy i zakup na przykład samochodów ciężarowych to musi też pamiętać o zatrudnieniu kierowców, którzy będą posiadać odpowiednie uprawnienia. Oczywiście najlepiej jest zatrudniać pracowników, którzy mają już doświadczenie w transporcie.