Jak wybrać odpowiednie regały używane do magazynu?

Regały używane stanowią doskonałą alternatywę dla ich nowych wersji. Ich cena jest niższa, a często udaje się zakupić mebel w bardzo dobrym stanie, nie noszący śladów użytkowania. Meblem, którego nie może zabraknąć w żadnym magazynie są między innymi regały paletowe. Odpowiednio dobrane, zagwarantują dobry przepływ pracy i stosowny poziom bezpieczeństwa.

Jeżeli dysponujemy dużym magazynem, w którym znajduje się duża ilość towarów, skupić należy się na efektywnym, optymalnie wykorzystującym przestrzeń systemem magazynowania, który pozwoli na zoptymalizowanie ilości przestrzeni przeznaczonej do magazynowania.

Systemy regałów używanych zamontowanych na mobilnej podstawie mogą być przesuwane na boki. To doskonały sposób na zmaksymalizowanie dostępnej przestrzeni i zminimalizowanie ilości naw wózkowych. Odsuwane regały paletowe umożliwiają przechowywanie kilku palet na głębokość, zgodnie z zasadą FILO (First In, Last Out). W momencie, gdy paleta jest wyciągana, ta znajdująca się za nią automatycznie zajmuje jej miejsce.

W małym oraz średnim magazynie najlepiej sprawdzą się standardowe paletowe regały używane. Dobrym rozwiązaniem będzie model regulowany o oszczędzającym przestrzeń projekcie. Warto tu również uwzględnić możliwość rozbudowy systemu regałów w monecie zwiększenia potrzeb magazynowania. Należy także skoncentrować się na uzupełnianiu regału o praktyczne akcesoria takie, jak chociażby panele narzędziowe mogące zostać podłączone do regałów paletowych czy przegrody pozwalające z łatwością podzielić znajdujące się na półkach towary.

Niezbędne będzie również dostosowanie położenia paletowych regałów używanych do lokalizacji bram odpowiadających za ładowanie oraz rozładunek towarów. Dotyczy to w szczególności dużych magazynów, gdzie czynność tą należy wykonać jeszcze zanim dotrze kolejna dostawa.

Równie ważną rolę odgrywa analiza, które towary cechują się dużą częstotliwością przeładunku i produktów o małym przepływie. Produkty o dużym przepływie należy umieścić w dobrze dostępnym miejscu – uzyskamy w ten sposób możliwie najkrótszą drogę dostania się do nich.

Bezpieczne środowisko magazynowe wymaga tak pasywnych, jak i aktywnych zabezpieczeń. Pierwsze z nich chronią w momencie zdarzenia, co oznacza, że możemy wyposażyć regał w osłony zabezpieczające podczas uderzenia czy wykonane z siatki panele chroniące przed wypadaniem zawartości. Aktywne zabezpieczenia redukują natomiast ryzyko wystąpienia wypadku.

Jeżeli szukają Państwo trwałych, wysokiej jakości regałów, znajdą je Państwo na stronie firmy Regały używane Log-System.